Feel the nature , Live the action


35 Saatlik Taurus Programı


 

Gezi Toros Dağları'nda 2.365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'nın eteklerinde yapılıyor. 1.000 metre yüksekliğe kadar çıktığımız bu gezi programı, sıcaklığın Kemer'in 5-7 derece  altında olması nedeniyle sadece yaz aylarında mümkün oluyor. 

Varış Cumartesi günü, dönüş ise bir sonraki Cumartesi günüdür.

Cumartesi: Varış günü, otel kayıt işlemleri, karşılama kokteyli, otel tanıtımı, binicilik programı, aktiviteler ve tüm diğer geziler hakkında bilgi.

 

Pazar: Atlar ve eğitmenlerimiz ile tanışma, binicilik pistinde ısınma turları, binicilik becerilerine göre gruplara ayrılma ve çam ormanlarında sürüş keyfi. Hoş bir akşam yemeğinin öncesinde toplam 5 saat at sürüşünün ardından havuz başında günün yorgunluğunu atma fırsatı.

 

Pazartesi: Turumuza Yayla Kuzdere Köyü'ne doğru yapacağımız 7-8 saatlik bir sürüş ile başlıyoruz. Kesme Boğazı'ndan ve aşağısında Ağva Nehri'nin aktığı sarp dağların eteklerinden geçiyoruz. Öğle yemeğini yolumuzun üzerindeki Bizans zamanından kalma Taş Köprü'de yiyoruz. Yayla Kuzdere neredeyse Haziran ayının ikinci haftasına kadar zirvesi karlar ile kaplı kalan Tahtalı Dağı'nın tepesine en yakın köydür. Yol boyunca sahil manzaraları ve bu dağlardaki çam ormanı manzarası ile büyüleneceksiniz. Akşam Yayla Kuzdere'deki köy evinde konaklıyoruz.  

 

Salı: Yayla Kuzdere'den ayrıldıktan sonra Çukurca'ya doğru 7-8 saatlik bir yolculuğa başlıyoruz. Öğle yemeğini yolumuzun üzerindeki köylerden birinde yiyoruz. Yol üzerinde köylülerin ektiği muhteşem meyve ağaçlarından taze meyveler yiyebilirsiniz. Akşam Çukurca'da ahşap köy evlerinde konaklıyoruz. 

 

 

 
 

Çarşamba: 7-8 saatlik bir yolculuktan sonraki durağımız Gedelma Köyü olacak. Ovacık Köyü'nün içinden geçiyoruz, adından da anlaşılacağı gibi dağlarla çevrili bir yaylada yer alan köy muhteşem manzaralara sahip. Bir yaylada yer alan Gedelma aynı gün öğleden sonra veya ertesi gün sabah ziyaret edebileceğimiz ve turistlerin dikkatini çeken ilginç manzaralar barındırıyor. Bunlar arasında 2.500 yaşında efsanevi bir çınar ağacı, aydınlatılmış doğa manzarası, kale kalıntıları ve bir göçebe çadırı kampı bulunuyor. Akşam Gedelma'da köy evlerinde konaklıyoruz ve köy yemekleri yiyoruz. Ertesi gün geleneksel Türk kahvaltısının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

Perşembe: 6-7 saatlik bir yolculuktan sonra Kesme Boğazı'nı geçerek otele geri dönüyoruz. Kesme Boğazı, sarp ve kayalık dağlar arasında yer alıyor. Gezimiz esnasında Ağva Nehri'nin buz gibi sularında serinleyebilirsiniz. Nehir Kesme Boğazı vadisine kadar iniyor ve turumuz dağın eteklerinden devam ediyor.

 

Cuma: Son gün Olimpos Dağı'ındaki antik tapınağa gidiyoruz. 4 saatlik bu yolculuk sırasında orman içindeki 8 kilometrelik mesafenin 600-700 metresini yokuş yukarı çıkıyoruz. Tepeye vardığımızda atları bir su kaynağının yanına bağlıyoruz ve Kumluca Köyü'nden muhteşem  Akdeniz manzarasına sahip mistik tapınağa kadar 10 dakikalık bir yürüyüş yapıyoruz.

Cumartesi: Dönüş günü. Otelde kahvaltının ardından veda etme ve havaalanına doğru yola çıkma zamanı...

 

Gezi programı ile ilgili ek bilgiler: Tüm programlar Hotel Berke Ranch Nature tarafından hazırlanmış ve sunulmuştur. Gezi süresince yemekler dağ restoranlarında yeniliyor. Köy evlerinde 3 gece Hotel Berke Ranch Nature 4 gece konaklanıyor. Gezi programına 35 saatlik at sürüşü dâhildir.

 

ÖNEMLİ!

Atla gezinti sırasında meydana gelebilecek her türlü yaralanmaya karşı tam sigortalıyız. Acemi biniciler sadece binicilik pistinde çalışabilirler. Binicilere rahat giysiler ve spor ayakkabı giymelerini ve yanlarına havlu, mayo, güneş kremi ve diğer kişisel eşyalarını almalarını öneriyoruz. Yaz aylarında atla gezinti turlarının zamanlaması yüksek sıcaklıktan dolayı değiştirilebilir.

Ek binicilik saatleri ayrıca ücretlendirilir. İstek üzerine binicilere birer adet sandviç, meşrubat ve sudan oluşan (7 Euro) piknik paketleri temin edilebilir.

 

 28 Saatlik Haftalık Program


Programa 28 saatlik at binme dâhildir.

TUR PROGRAMI

1. GÜN: Varış günü. Havaalanından transfer ve Hotel Berke Ranch Nature'a varış. Lobide bilgi amaçlı kokteyl ve hedeflerimiz hakkında sohbet fırsatı. Otel kayıt işlemlerinin ardından atlar ve binicilik ekibi ile tanışma. Binicilerin atlarının belirlenmesi.

 

2. GÜN: Fotoğraflayabileceğiniz muhteşem Akdeniz manzarasını görebilmeniz için yarım saatlik bir gezi... Ardından Tahtalı Dağı'na doğru Türk köy hayatını yaşayacağınız Yörük Halil Karakoyunlu evine gideceğiz. Yörük Halil evinin sakinleri bizlere dağ hayatı ile ilgili pek çok ilginç hikâye anlatacaklar.

 

3. GÜN: Bölgedeki en ilginç ve güzel köylerden biri olan Kuzdere'ye gidiyoruz. Burada köy kültürümüzün otantik atmosferini görme fırsatını elde edeceksiniz. Köyde geleneksel Türk çayı içtikten sonra köy camiisi ve okulunu ziyaret edeceğiz. Muhteşem dönüş yolumuz üzerinde volkanik İkiz Tepeler'i çevreleyen portakal bahçelerini göreceksiniz. Bu gezi portakal ağaçlarının çiçek açtığı ve çevreye nefis kokular yaydığı Nisan ayında gerçekten de çok zevklidir. Otele döndükten sonra havuzda yüzerek günün keyfini çıkarabilirsiniz.

 

4. GÜN: Otelden 12 kilometre uzakta olan Alaca'ya doğru yola çıkıyoruz. Alaca Su, bölgedeki en güzel koylardan biridir. Çam ormanı içinde gezintiden sonra bir süre için farklı aktivitelerle ilgilenmek isteyenler yürüyüşe çıkabilir, Akdeniz'in kristal sularında yüzebilir ya da atla otele dönene kadar plajda uzanıp güneşlenebilirler.

 

5. GÜN: Akdeniz'in muhteşem plajlarında dörtnala sürüş keyfini yaşama fırsatınız olacak. 4-5 saatlik bu turun başlangıç saati hava durumuna göre değişmektedir. Otelden 11 kilometre uzaklıktaki Kesme Boğazı'na doğru yola çıkıyoruz. Kesme Boğazı sarp ve kayalık dağlar arasında yer alıyor. Bu gezinin ardından Ağva Nehri'nin buz gibi sularında yüzerek serinleyebilirsiniz.

 

 

6. GÜN: Olimpos Dağı'ndaki antik bir tapınaga doğru yola çıkıyoruz. 4 saatlik bu yolculuk sırasında orman içindeki 8 kilometrelik mesafenin 600-700 metreresini yokuş yukarı tırmanıyoruz. Tepeye vardığımızda atlarımızı bir su kaynağının yanına bağlıyoruz ve Kumluca Köyü'nden muhteşem  Akdeniz manzarasına sahip mistik tapınaga kadar 10 dakikalık bir yürüyüş yapıyoruz. Otele döndüğümüzde ise özel bir gece bizleri bekliyor olacak.

 

7. GÜN: Bir kez daha Toros Dağları'nın güzelliği ile büyülenecek, çevreyi atlarla gezecek ve değişen manzaranın tadını çıkaracaksınız. 1 saatlik sürüşten sonra bir çiftliğin içinden geçeceğiz. Bunun ardından yüzme molası vereceğimiz doğal havuzlara ulaşana kadar çam ormanlarının içinden ilerleyerek yukarı tırmanacağız. Otele dönüş yolunda doğanın tüm güzellikleri bize eşlik diyor olacak.

 

8. GÜN: Kahvaltının ardından konuklarımız havaalanına götürülecek.

 15 Saatlik Haftalık Program


Programa 15 saatlik at binme  dâhildir.

TUR PROGRAMI

1. GÜN: Varış günü. Havaalanından transfer ve Hotel Berke Ranch Nature'a varış. Lobide bilgi amaçlı kokteyl ve hedeflerimiz hakkında sohbet imkânı. Otel kayıt işlemlerinin ardından atlar ve binicilik ekibi ile tanışma. Binicilerin atlarının belirlenmesi.

 

2. GÜN: Fotoğraflayabileceğiniz muhteşem Akdeniz manzarasını görebilmeniz için yarım saatlik bir gezi... Ardından Tahtalı Dağı'na doğru Türk köy hayatını yaşayacağınız Yörük Halil Karakoyunlu evine gideceğiz. Yörük Halil evinin sakinleri bizlere dağ hayatı ile ilgili pek çok ilginç hikâye anlatacaklar. Günlük 3-4 saat biniş yapılır.

 

3. GÜN: İkiz Tepeler'in çevresinde 2-3 saatlik biniş yapılır.


 

 

4. GÜN: Otelden 12 kilometre uzakta olan Alaca'ya doğru yola çıkıyoruz. Alaca Su, bölgedeki en güzel koylardan biridir. Çam ormanı içinde gezintiden sonra farklı aktivitelerle ilgilenmek isteyenler bir süre için yürüyüşe çıkabilir, Akdeniz'in kristal sularında yüzebilir ya da atla otele dönene kadar plajda uzanıp güneşlenebilirler.

 

5. GÜN: Kışın şelale, yaz aylarında gölet olan şelaleye gidilir.

 

6. GÜN: Olimpos Dağı'ndaki antik bir tapınaga doğru yola çıkıyoruz. 4 saatlik bu yolculuk sırasında orman içindeki 8 kilometrelik mesafenin 600-700 metresini yokuş yukarı çıkıyoruz. Tepeye vardığımızda atlarımızı bir su kaynağının yanına bağlayarak ve Kumluca Köyü'nden muhteşem  Akdeniz manzarasına sahip mistik tapınaga kadar 10 dakikalık bir yürüyüş yapıyoruz.

 

7. GÜN: Bir kez daha Toros Dağları'nın güzelliği ile büyülenecek, çevreyi atlarla gezecek ve değişen manzaranın tadını çıkaracaksınız. 1 saatlik sürüşten sonra bir çiftliğin içinden geçeceğiz. Ardından yüzme molası vereceğimiz doğal havuzlara ulaşana kadar çam ormanlarının içinden ilerleyerek yukarı tırmanacağız. Otele dönüş yolunda muhteşem doğanın keyfine varmak mümkün.

 

8. GÜN: Kahvaltının ardından konuklarımızın havaalanına götürülecek.