Feel the nature , Live the action


Ücretsiz Aktiviteler


BASKETBOL

HAVUZ KULLANIMI

PLAJ VOLEYBOL

TENİS KORT

MİNİ CLUB

YÖRESEL LEZZETLER MUTFAK KURSU

ORMAN YÜRÜYÜŞÜ

MASA TENİSİ

DART
Ücretli Aktiviteler


AT BİNME

EKSTRA TURLAR

SPA WELLNES

DAĞ BİSİKLETİ KULLANIMI

AMERİKAN BİLARDOSU

MINI CLUB AKTİVİTELİ PROGRAM

PROFESYONEL FOTOĞRAFÇILIK

 
 
 
 
 
 
 Kulüp İçi Aktiviteler


SPA WELLNESS

 

Masaj


Cilt Bakımı


Jakuzi Terapisi


 

Masajın bedensel ve ruhsal dinlenmenin ve yaşam kalitemizin yükselmesinde eşsiz bir yeri vardır. Özellikle İlk defa ata bindikten sonra kaslarda oluşan ağrılar için masaj yaptırabilir ayrıca uzman ekibimizin size sunacağı masaj ritüellerinden faydalanabilirsiniz.

PEELING

 Kahve Peeling

 Deniz Tuzu Peeling

 Yosun Peeling Maskesi

MASAJLAR

 Klasik Masaj

 At Binme Sonrası Spor Masajı

 Rahatlatıcı Masaj

 Ayak Refleks Masajı

 Aroma Terapi

 Anti Selülit Masajı

 Manuel Lenf Drenaj

 Shiatsu Masajı

 Sıcak Taş Terapi

 Lomi-Lomi Nui Masajı

 Geleneksel Bali Masajı

 Thai Masajı

BİNİCİLİK

En çok sevilen sporların başında gelen binicilik stresten uzaklaşma ve ruhsal dinginlik için tercih ediliyor. At binme binicinin postürüyle ilgili tüm kaslarını eşsiz bir şekilde çalıştıran, vücut için etkili bir spor olarak kabul ediliyor. Ayrıca Dünya da hayvan ile birlikte yapılan tek spor dalı…

 
 

 

En çok sevilen sporların başında gelen binicilik stresten uzaklaşma ve ruhsal dinginlik için tercih ediliyor. At binme binicinin postürüyle ilgili tüm kaslarını eşsiz bir şekilde çalıştıran, vücut için etkili bir spor olarak kabul ediliyor. Ayrıca Dünya da hayvan ile birlikte yapılan tek spor dalı…

Hotel Berke Ranch Nature'da binicilik tutkunları için farklı cinslerde atlar bulunuyor.30 soylu ve eğitimli Arap,  Hafflinger ve Avrupa atının barındığı tesiste acemi binicilerden tecrübeli binicilere birçok seçenek sunuluyor. Ayrıca çocuk biniciler içinde Midilli cinsi atlar bulunmaktadır.Hotel Berke Ranch Nature, 30 ahır, 2 bin 500 metrekarelik manej, 10 bin metrekarelik free padock alanı, bir eyer odası ve tecrübeli kadrosu ile binicilik hizmeti veriyor.

Eğitmenlerimiz manejde acemi biniciler için özel binicilik dersleri, becerilerini geliştirmek isteyenler için ise atlama ve dresaj dersleri veriyor. At binmeyi bilenler için bir saatten beş saate kadar süren 9 farklı güzergahta orman turları, ayrıca deneyimli biniciler için doğanın ortasında tarih yolculuğu yapmak da mümkün. Likya Yolu üzerindeki manzaralar, mitolojik Olympos Dağı ve Antik Phaselis harabelerini görebileceğiniz turlarda uzman eğitmenler size eşlik ediyor.

AT ÜZERİNDE TERAPİ (HİPOTRAPİ)

Hotel Berke Ranch Nature’da omurilik problemlerine, otistik, down sendromlu cerebral palsy rahatsızlıklarına sahip olanlar çocuklar için at üzerinde Hipoterapi tedavi yöntemi uygulanıyor. Daha çok Avrupalı çocukların katıldığı Hipoterapi tedavi yöntemi ülke içinde de ilgi görüyor. Sağlık açısından önemli olan bu uygulama fizyoterapistler ve doktorlar eşliğinde yürütülüyor. Özellikle denge problemi ve yürüme zorluğu çeken çocuklarda daha etkili olan bu yöntemde çocuklar ata eyersiz bindiriliyor. Tedavi sırasında çoklu hareketler yapılıyor. Ayrıca at öne doğru ilerlediğinde ön grup kasları, arkaya gittiğinde arka grup kasları kasıldığı için denge kurulmuş oluyor. Bu şekilde çocukta problemli olan kasların da hareket etmesi sağlanıyor. Ata eyersiz binildiğinde atın vücut ısısı da kontrolsüz kas kasılmalarının tedavisinde etkili oluyor.

TREKKİNG

Kesme Boğazı, Alacasu, antik kilise, Likya yolu üzerinde trekking

 
 
 

MİNİ CLUB

Hotel Berke Ranch Nature'da çocuklara doğayı ve hayvanları sevdirmek için bir dizi özel aktivite hazırlandı. Çocuklar ahırlarda atları havuç ve elma ile besledikten sonra, eğitmenler eşliğinde manej alanında at biniyorlar ve padokta at arabası ile geziyorlar. Daha sonra onlar için özel hazırlanmış hamburger menü ve içecek, dondurma ikram edililiyor. Kovboy kasabasında bir gezinti, ve oyun odalarında vakit geçirdikten sonra küçük hayvanat bahçesini ziyaret ediyorlar. Tavşanları ve tavukları besleyerek eğlenceli vakit geçiriyorlar. Son olarak organik bahçemizi gezerek kendi elleriyle bahçemizde yetişen sebzelerden toplayabiliyorlar. Aktiviteli Mini Kulüp programımız minik yavrularınız için unutulmaz bir deneyim olacak.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

DAĞ BİSİKLETİ İLE TURLAR

Orman içinden Çamyuva veya ikiz tepeler etrafındaki parkur kullanılarak bisiklet turu yapabilirsiniz. Eski Likya yolu üzerinde başlayacağınız bisikletli turlarda Kuzdere köyünün doğal yaşamına da şahit olacaksınız. Çam ormanlarının etrafı çevrelediği yollarda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

 

 

ORGANİZASYONLAR

Özel kutlamalar

HİÇ KOVBOY DÜĞÜNÜ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kır düğünü konseptine farklı bir yorum getiren otelimiz siz değerli misafirlerine uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Hotel Berke Ranch Nature ayrıcalığıyla hazırlanan düğün organizasyonları size ilginç bir evliliğin kapılırını aralıyor. Özel olarak hazırlanan Kovboy kasabasında gelin ve damat olurken at üstünde geziye çıkabilir, Teksas kasabasında farklı bir düğün yaprak unutulmaz anılara da imza atabilirsiniz.

Düğün ve Nişan törenlerinde organizasyonu sizin belirlediğiniz ayrıntılara uygun olarak hazırlıyor. Süsleme detaylarında sizin belirlediğiniz bir organizasyon firmasıyla da çalışabiliyor ya da biz önerilerde bulunabiliyoruz.

-Yemekli, Yemeksiz

-Alkollü-Alkolsüz

-Müzikli ya da müziksiz

Olarak fiyat teklifleri alabilirsiniz.

 

Hotel Berke Ranch Nature'ı düğün, nişan törenlerinin yanı sıra doğum günü kutlamaları, kokteyl, özel kutlama yemekleri için de tercih edebilirsiniz. Bu organizasyonlarınız da konsept olarak Havuz başı, At Cafe bölümü, Twin Peaks Restoran, Kovboy kasabası gibi birçok alanı belirleyebilirsiziniz.

 

 

Şirket toplantı ve yemekleri

Şirketlerin ekip ruhunu geliştirmek için yaptığı birçok toplantı ve organizasyonu bu otantik ve huzur veren mekânda, yapabilirsiniz.

Şirket içi motivasyon eğitim ve toplantılarınız için toplantı salonumuz tercih edebilirsiniz.

Toplantı salonumuzda projeksiyon bulunmaktadır.

Şirket çalışanları arasındaki sinerjiyi güçlendirmek adına binicilik ve barbekü aktivitelerinden de yaralanabilirisiniz.

 
 

 

Okul organizasyonları

Okul gezileri için alternatif yaratan Hotel Berke Ranch Nature'de sömestre gezileri, yaz kampları, spor kampları organizasyonlarında okul yönetimine her türlü desteği veriyor. Öğrencilerin doğayı keşfi ve hayvanlarla etkileşimi için mükemmel bir ortam sunuyor. Okullara özel at binme eğitimi de içeren özel tam pansiyon paket programlar önerilebiliyor. Ayrıca günü birlik kahvaltı, barbekü ve at binmeli programlardan faydalanabilirsiniz.

 

 

Meditasyon grupları

Geleneğe göre, Yoga, duruş, hareket, konsantrasyon ve nefes birleşimi yoluyla yaşam enerjisini harekete geçirir.

Çam ormanlarının etrafı çevrelediği ve Portakal bahçelerinin ortasında bulunan otelimizin konumu, yoga grupları ağırlamak ve özel yoga dersleri sunmak için de ideal atmosfere sahiptir.

Yoga Grupları için doğanın huzur veren ortamı içinde meditasyon yapmak ve ata binmek müthiş bir deneyim olacaktır.

 

 

Diğer sporlar

Açık yüzme havuzu, tenis kortu, plaj voleybolu, basketbol, mini futbol sahası, açık hava fitness alanı, dağ bisikleti ile ormanda gezinti, Hotel Berke Ranch Nature'de aktiviteleri arasında yer alıyor.

 
 Kulüp Dışı Aktiviteler


Scuba diving

Yat turu

Jeep safari

Şehir turu

Phaselis, Olympos, Çıralı, Demre vb tarihi turlar

 

 

 Trekking Programları


Trekking Programı

1. Gün
Kahvaltının ardından trekking programı yörenin sembolü olan İkiz Tepeler'e karşı, limon ve nar bahçelerinin arasından Kuzdere’ye doğru başlıyor. Yerel halkla tanışacağınız köy camii ve köy kahvesi ziyaret ediliyor. Daha sonra bölgenin en yüksek platosuna götürecek olan "Kesme Boğazı" boyunca yürüyüş yapılıyor. Program vadi boyunca antik Roma Köprüsü’ne kadar devam ediyor ve aynı yoldan geri dönülüyor. Yaklaşık 6 saat asfalt yol takip ediliyor.

2. Gün 
Kahvaltıdan sonra Hotel Berke Ranch Nature'den ayrılarak Alacasu Körfezi’ne doğru yol alınıyor. Bu yol grubu "izleme tepesi"ne yönlendiriyor. Sol tarafta Kemer ve Göynük Köyleri ve sağ tarafta ise Akdeniz sahil şeridi görülüyor. Dik patika takip edilerek en sonunda antik bir tapınak kalıntısına varılıyor. Tekrar aynı yol izlenerek geri dönülüyor. 5 saat süren bu tur ilk güne oranla daha zordur.

3. Gün
Kahvaltı sonrasında Çamyuva'ya kadar olan asfalt yol takip edilerek dört yola varılıyor. Kiriş yönünde ve daha sonra okul binasından Kemer yönüne dönülüyor. Kemer yolu üzerinden Olympos ve Gelidonia’nın muhteşem sahil şeridi manzarasının izlenebileceği "izleme tepesi"ne ilerleniyor. Yürüyerek 400 metre yüksekliğe ulaşılıyor ve aynı yoldan Hotel Berke Ranch Nature'a  dönülüyor. 6 saat süren kolay bir turdur.

4. Gün
Kahvaltıdan sonra önceki rotalar gibi Alacasu Körfezi yönüne gidiliyor. Çam ağaçları arasındaki patika takip edilerek bir süre sonra deniz yönüne doğru dönülüyor ve Alacasu Körfezi yönünde devam ediliyor. Plajda rahatlamak için yüzmenin ardından aynı yol izlenerek Hotel Berke Ranch Nature'a geri dönülüyor. Orman içindeki bu yol 6 saat sürüyor.

Gerektiğinde İngilizce konuşan yerel lisanslı rehber de tura katılabiliyor.

Tura katılacak kişilerin yanlarında trekking ayakkabıları, sırt çantası, trekking pantolonu, en az iki çift çorap, iki tişört, su şişesi ve su, şapka, güneş gözlüğü, mayo, küçük bir havlu ve köy kahvesinden alınacak içecekler için bozuk para bulundurmaları önerilir.

3 Gece 4 Günlük Yayla Turu:

Köy ziyareti Türk kültürü ve geleneklerini yaşamak için mükemmel bir yöntem. Kısa bir yolculuktan sonra, şehrin kalabalığı, yerini bu sakin ve huzur veren köy yaşamına bırakıyor. Köy halkı şehir hayatına çok yakın mesafede olmalarına ve şehir trendlerinin hakimiyetine rağmen geleneklerini başarı ile koruyor. Konukseverlik, güçlü aile ve komşuluk ilişkileri geleneksel köy yaşamını yansıtan özelliklerden sadece birkaçı.

 
 

 

Program süresince iki köyde konaklanarak, bir kanyon, eski bir meşe ağacı, eski bir taş köprü ve mağara turu gerçekleştiriliyor. Bir yanda yerel lezzetler ile tanışılarak, sıcak bir çay yudumlanıyor ya da buz gibi bir ayran içiliyor. Diğer yanda börek yapımı ve geleneksel Türk kahvesinin nasıl yapıldığı öğreniliyor.

Perşembe Günü

Hotel Berke Ranch Nature'a varış
Hoşgeldiniz içkisi
Otel ve program hakkında bilgi aktarımı
Hotel Berke Ranch Nature'da akşam yemeği
Serbest zaman (Ücretsiz hizmetler: Dağ bisikletleri, fitness, tenis kortu, masa tenisi, basketbol, voleybol, futbol)
Gece Hotel Berke Ranch Nature'da konaklama

Cuma Günü

Hotel Berke Ranch Nature'da kahvaltı
Bir yayla olan Kuzdere Köyü’ne transfer (yaklaşık 40 dakika). Tahtalı Dağı’na en yakın mevki olan bu yer deniz seviyesinden 2.365 metre yükseklikte. Temmuz ayına kadar zirvesinde kardan tacını koruyor.
Kesme Boğazı ve Taşköprü (eski bir taş köprü) Kanyon’u yanından geçerek yola devam ediyorsunuz. Yolculuk sırasında, muhteşem sahil ve dağ manzarasının tadını çıkarıyorsunuz.
Kuzdere Köyü’ne varış.
Köyde tur ve köy halkı ile tanışma.
Osmanlı zamanından beri sürdürülen geleneksel börek pişirmeyi öğrenme.
Lezzetli bir yerel akşam yemeği
Türk çayınızı yudumlayarak doğanın tadını çıkarma.
Gece Kuzdere Köyü’nde konaklama.

Cumartesi Günü

Özel köy kahvaltısı

Gedelma Köyü’ne deniz manzarası ve orman manzarası eşliğinde yürüyüş (yaklaşık 6 saat).
Konuklarımız yol üstünde 2.500 yıllık bir meşe ağacı ve derinliği 500 metre olan bir mağara görecekler.
Köylüler tarafından hazırlanan kumanya ile öğle yemeği.
Gedelma Köyü’nde tur ve yerel halkla tanışma.
Doğal yoğurtla yapılmış ayran eşliğinde lezzetli bir akşam yemeği.
Bol köpüklü Türk kahvesi pişirmeyi, kahve falı bakmanın püf noktalarını öğrenme.
Gece Gedelma Köyü’nde konaklama.

Pazar Günü

Özel köy kahvaltısı

Kesme Boğazı Kanyonu’na 3 saatlik yürüyüş.
Kesme Boğazı’ndan Hotel Berke Ranch Nature'a  transfer (yaklaşık 10 dakika).